Twój koszyk jest pusty ...

Kategorie

Kontakt

 • "Świat Zapachów"
  Damian Pagórski
  Ul. Kaliska 24/4
  41-200 Sosnowiec
  REGON: 277806553
  PKD: 4775Z
  NIP: 644-307-51-93
 • E-mail:galeriakatowicka.goia@gmail.com
 • Telefon+48 533 801 199
 • Godziny działania sklepuGALERIA KATOWICKA 9-21

Informacje

Hity sklepowe

Bestsellery

1 » OLEJKI2

OLEJKI

OLEJKI      Olejki eteryczne ceniono już w starożytności. Egipcjanki używały ich pod postacią perfum, a także dodawały do kosmetyków odmładzających. Grecy zaś dodawali olejki do leczniczego masażu.
     Olejki eteryczne są skoncentrowaną esencją ekstraktów pozyskiwanych z drzew, krzewów ich liści, korzeni, nasion, żywic, owoców, kory i kwiatów z różnych zakatków świata. To one nadają roslinom specyficzny zapach i właściwości.
     Stosowane w aromaterapii olejki eteryczne mają wyjątkową zdolność zwalczania mikroorganizmów, bakterii, wirusów i grzybów, pozwalając organizmowi utrzymać stan równowagi warunkujący zachowanie zdrowia.
     Naturalne olejki eteryczne wytwarza się tradycyjnymi metodami i z roślin odpowiedniej jakości. Naturalne olejki dobrej jakości pozyskiwane są metodą destylacji z parą wodną lub ekstrakcji rozpuszczalnikami lotnymi. Sam proces pozyskiwania olejków niewiele się zmienił, natomiast wiele naturalnych olejków ze względów ekonomicznych zostało zastąpionymi olejkami zapachowymi, mieszaninami lub kompozycjami, które bardzo często posiadają tylko walory zapachowe i są wykorzystywane do aromatoterapii. Inna sprawą jest, że wiele kwiatów jest mało olejodajnych, dlatego naturalne olejki zostały zastąpione syntetycznymi aromatami, które są kilka razy tańsze od naturalnych olejków.
     W dzisiejszym świecie zapotrzebowanie na olejki, a właściwie przyjemny zapach jest kilka tysięcy razy większe jak jeszcze 30 lat temu.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl